Jak zrobić kreatywny bokeh na zdjęciuWiosna już zagląda nam w okna. Czy to znaczy, że wiszące lampki trzeba wynieść na strych lub do piwnicy? Absolutnie nie! Można je kreatywnie wykorzystać do robienia zdjęć, które wcale nie będą świąteczne :) Efekt, który widzicie na zdjęciu wcale nie powstał w programie graficznym. Jest bardzo prosty patent, jak stworzyć dowolne kształty ze światełek. Bez problemu można powtórzyć to w domu.Potrzebne będą:

- aparat (najlepiej z jak najjaśniejszym obiektywem)

- czarna kartka

- nożyczki

- taśma klejąca

- trochę wyobraźni :)


A teraz krok po kroku:

Z kartki należy wyciąć koła o średnicy takiej samej, jak nasz obiektyw. Następnie w środku koła wyciąć kształt o wielkości około 2-3 cm, który będziemy chcieli przenieść na lampki. Aby był bardziej precyzyjny, można użyć dziurkacza do wycinania wzorków, jeśli jednak go nie macie, w zupełności wystarczą zwykłe, ostre nożyczki. Zdolności plastyczne także nie są wymagane :) Nawet jeżeli kształty będą nierówne, nie będzie tego widać na zdjęciu. Następnie koło należy nakleić na przód obiektywu.Teraz trudniejsza część, czyli zrobienie zdjęcia. Trzeba pamiętać o trzech najważniejszych zasadach.

- Przysłonę należy maksymalnie otworzyć (ustawić jak najniższą możliwą liczbę). Co to jest przysłona, możecie przeczytać w moim ostatnim wpisie


"M jak Mistrz" - po co aparaty mają tryb manualny?