top of page

Wszystko co musisz wiedzieć o sesjach świątecznych1. Dlaczego sesje rozpoczynają się już na początku listopada?

2. Jak wyglądają w tym roku antywirusowe środki bezpieczeństwa?

3. Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?

4. Z jakich dodatków i rekwizytów można korzystać w studio?

5. Czy sesje świąteczne są tylko dla dzieci?

6. Czy mogę zrobić sobie wspólne zdjęcie z dzieckiem?

7. Jaka jest cena przy dwójce lub trójce dzieci?

8. Wspólnie z rodzeństwem chcemy zrobić prezent dla dziadków i podarować im zdjęcia wszystkich wnucząt. Czy wyrobimy się w 45 min z tyloma dziećmi?

9. Czy z sesji mogę otrzymać więcej zdjęć niż 6?

10. Wracam z zagranicy dopiero przed samymi świętami. Czy będzie wtedy możliwość wykonania sesji?

11. Chcę podarować bliskim sesję w prezencie. Jak mogę to zrobić?1. Dlaczego sesje rozpoczynają się już na początku listopada?

Wyobraź sobie szereg niespodziewanych okoliczności: dziecko przeziębi się tuż przed sesją i trzeba przełożyć ją na kolejny weekend. Po otrzymaniu zdjęć stwierdzisz, że będą fajnym prezentem dla dziadków, więc chcesz zamówić dodatkowe odbitki. W drukarni w której zamawiam wydruki mają pełno zamówień także od innych fotografów, przez co może zdarzyć się pomyłka i zostaną wysłane później niż zaplanowano. Wybierasz dostawę ode mnie kurierem, ale w nawale przedświątecznych przesyłek będzie miał opóźnienie, a Ty potrzebujesz ich na już.

Można by wymieniać bez końca. A jedyna rada na takie sytuacje, to umówić wcześniejszy termin. Wtedy żadne opóźnienie nie będzie Ci straszne, bo gotowy komplet zdjęć i wydruków będzie spokojnie czekał na pierwszą gwiazdkę2. Jak wyglądają w tym roku antywirusowe środki bezpieczeństwa?

- w studio przebywa tylko jedna rodzina, kolejne osoby wchodzą dopiero na swoją, konkretną godzinę

- przed sesją każdy ma obowiązek dezynfekcji rąk

- wszystkie powierzchnie, takie jak klamki czy poręcze krzeseł są dezynfekowane po każdej sesji

- stroje i rekwizyty dla dzieci typu czapki czy opaski są używane w ciągu dnia tylko raz - następnie trafiają od razu do prania w wysokiej temperaturze (mam ich bardzo dużo, nawet w takim systemie ubranek wystarczy ich dla wszystkich).

- przez całą sesję jestem w masce. Osoby, które przychodzą na sesję, zdejmują maski tylko na czas robienia zdjęć

- nie pobieram zadatków, dlatego jeżeli ktoś z rodziny będzie odczuwał objawy przeziębienia, sesję można bez problemu przełożyć na inny termin (nawet w ostatniej chwili)
3. Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?

Maksymalne terminy liczone w dniach roboczych:

- 3 dni od sesji: galeria zdjęć przed obróbką do wyboru

- 5 dni od zatwierdzenia wyboru: zdjęcia w wersjach cyfrowych

- 10 dni od zatwierdzenia wyboru: wydruki zdjęć

Oczywiście, staram się, aby każdy otrzymał zdjęcia jak najszybciej. Nie przekraczam maksymalnych terminów, jednak zwłaszcza przy dużej ilości sesji w grudniu (20 sesji w każdy weekend), nie jestem w stanie zrobić wszystkiego "na wczoraj"


4. Z jakich dodatków i rekwizytów można korzystać w studio?

- ubranka dziecięce w rozmiarach od 56 do 128

- suknie ciążowe

- czapki, rogi reniferów, opaski (dziecięce oraz dla dorosłych)


5. Czy sesje świąteczne są tylko dla dzieci?

Nie! W ramach sesji świątecznych możesz wykonać sesję indywidualną tylko samej sobie, sesję narzeczeńską, ciążową czy nawet wizerunkową - na potrzeby firmowych publikacji w mediach społecznościowych6. Czy mogę zrobić sobie wspólne zdjęcie z dzieckiem?

Odpowiedź jest bardzo prosta: nie tylko możesz, ale i musisz! Nie rezygnujcie ze wspólnych ujęć, bo po wielu latach będą one najpiękniejszą pamiątką. Nie bój się, że nie masz doświadczenia w pozowanu. Podpowiem jak ustawić się na wszystkich zdjęciach, a po sesji sama wybierzesz, które podobają Ci się najbardziej


7. Jaka jest cena przy dwójce lub trójce dzieci?

Cena jest zawsze taka sama (180 zł), niezależnie od liczby rodzeństwa. Dotyczy to jednej rodziny (rodzice + dzieci)


8. Wspólnie z rodzeństwem chcemy zrobić prezent dla dziadków i podarować im zdjęcia wszystkich wnucząt. Czy wyrobimy się w 45 min z tyloma dziećmi?

W przypadku kiedy na sesji ma być więcej niż jedna rodzina (rodzice + dziecko/dzieci) należy zarezerwować dwie lub trzy sąsiadujące ze sobą godziny9. Czy z sesji mogę otrzymać więcej zdjęć niż 6?

Tak, oczywiście. Koszt dodatkowych ujęć to 20 zł/szt. Po sesji każdy otrzymuje galerię zdjęć (bez możliwości pobierania) ze zdjęciami przed obróbką. Na tej stronie wybierasz, które z nich Ci się podobają. Jeżeli zaznaczysz więcej niż 6, automatycznie otrzymasz informację, ile łącznie będą kosztowały ujęcia poza podstawowym pakietem


10. Wracam z zagranicy dopiero przed samymi świętami. Czy będzie wtedy możliwość wykonania sesji?

Tak, zdjęcia świąteczne będę wykonywać aż do Wigilii. Jednak przy nich obowiązują takie same maksymalne terminy oczekiwania na zdjęcia jak przy innych. Będę robić co w mojej mocy, aby wszyscy otrzymali zdjęcia w wersjach cyfrowych jeszcze przed świętami, ale w przypadku dni po 13 grudnia nie mogę tego zagwarantować w 100%
11. Chcę podarować bliskim sesję w prezencie. Jak mogę to zrobić?

Mini sesję świąteczną można wykupić w formie vouchera. Są dwie opcje, aby to zrobić:

Osobiście: Przyjść do studia aby odebrać voucher i zapłacić na miejscu (gotówką lub kartą)

Online: Zapłacić przelewem za voucher, który wysyłam kurierem lub do paczkomatu
301 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page